Fundacja Pochówek i Pamięć

17 września- Światowy Dzień Sybiraka

messages_0

Sybiracy, Łagiernicy, Uczestnicy, Potomkowie, Darczyńcy, Mieszkańcy Parafii i Gminy Podbrzezie, a i również Wszyscy zainteresowani- pragnę poinformować raz jeszcze, że 19 września, niedziela, o godz. 10.45-LT i 12,15 PL, w Podbrzeziu, LITWA, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego- odbędzie się zapowiedziana w dniu 31 lipca – modlitwa w intencji osób represjonowanych, którzy byli wyczytani w Zawierzeniu z imienia i nazwiska.


Imion ponad 230, 48 nazwisk Rodzin, 62 nazwiska łagierników i 58 nazwisk Towarzyszy Niedoli Tych że mieszkańców Parafii i Gminy.
Przypomnijmy raz jeszcze moment upamiętnienia tabliczką imienną, nie tylko w tym roku, których jest już 44, czyli 13 Rodzin, 23 Łagierników cywilnych i 8 Księży, którzy byli również represjonowani przez władze sowieckie a w różnych latach byli duszpasterzami Naszej Parafii.
Ta wspólna prośba do Pana Boga o łask wiele żyjącym a zmarłym o światłość wiekuistą niech będzie kolejnym wyrazem naszej pamięci o tragicznych losach represjonowanych w przypadającym 17 września Światowym Dniu Sybiraka.
Serdecznie zapraszam do uczestnictwa fizycznego, faktycznego i mentalnego.
Dziękuję Księżom za możliwość ponownego przeżycia duchowego i możliwość bycia razem z naszymi Przodkami we wspólnej modlitwie.
Dziękuję Wam Wszystkim, którzy ponownie otworzycie swe SERCA.

Z wyrazami szacunku- założycielka Fundacji Pochówek i Pamięć, Janina Starowieyska.